۱۳۹۰ دی ۲۴, شنبه

بیانیه دانشجویان دانشگاه سبزوار در اعتراض به حمله نیروهای بسیجی به یکی از اساتید منتقد

در پی حمله نیروهای بسیجی و لباس شخصی به یک استاد دانشگاه غیر همسو با دولت در دانشگاه سبزوار، جمعی از دانشجویان این دانشگاه با انتشار بیانیه ای ضمن محکومیت این «مداخلات بي جا و خودسرانه» نیروهای مهاجم، از مسئولان این دانشگاه خواسته اند تا با قاطعانه با این اقدامات برخورد نمایند. گفتنی است این بیانیه به امضا و مهر بیش از 20 انجمن علمی و کانون فرهنگی دانشگاه رسید که باعث خشم فعالان بسیج و دستور فوری مسوولین حراست برای جمع آوری بیانیه ها از سطح دانشگاه و عدم صدور مجوز پخش آن گردید.
 عکس از آرشیو

به گزارش دانشجونیوز، در چند روز گذشته که دو تن از دانشجویان وابسته به بسیج و نیروهای حکومتی به اتاق یکی از اساتید دانشگاه سبزوار بنام دكتر سيد ابوالفضل حسيني حمله برده و به وی توهین نموده اند، جمعی از دانشجویان این دانشگاه با انتشار بیانیه ای که علاوه بر دانشجویان به امضای بیش از ۲۰ انجمن علمی و کانون فرهنگی دانشگاه نیز رسیده ، به این «مداخلات بي جا و خودسرانه» اعتراض نموده اند.
در بخشی از این بیانیه خطاب به نیروهای بسیجی نوشته شده است: «حجاب بر سرت واجب است اما كمي هم حجاب بر دهانت بزن. و تقواي پرهيز پيشه كن، ما از زبان درد با تو سخن مي گوييم با زباني بريده.اما تو با زباني سخت و گزنده و دراز و سرشار از توهين!
درد من ناگفتني هاست ،‌ اما واقعا درد تو چيست؟؟؟»
متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:
"رنج نامه"
ادب مرد به ز دولت اوست
انتظار از كسي كه از راستي ميگويد،جز اين است.
طي چند روز گذشته خبرهايي حاكي از بي ادبي و توهين دو نفر از دانشجويان خودسر،كه يكي از آنها در حال حاضر اصلا دانشجوي اين دانشگاه نيست ، و حمله به اتاق يكي از اساتيد(جناب آقاي دكتر سيد ابوالفضل حسيني) در تمام دانشگاه پيچيد و جامعه دانشجويي را متاثر نمود!
" و كساني كه مردان مؤمن و زنان مؤمن را بي آنكه گناهي كرده باشند مي آزارند ، بهتان و گناه آشكاري را به دوش مي كشند"
سوره احزاب- آيه 58
استاد دكتر سيد ابوالفضل حسيني، روحاني زاده ، كه از عنوان نامش دين و ديانت سرشار است و كساني كه حداقل آشنايي را با ايشان دارند از مبارزات انقلابي ايشان در مقابل رژيم ظالم سابق آگاهند و به نقش ايشان به عنوان يكي از پايه هاي بنيادين فكري و تئوريك در نهادينه كردن انقلاب اسلامي و فرهنگ اسلامي در شهرستان سبزوار واقف هستند. كسي كه از شاگردان دكتر شريعتي بود و در مجالس خصوصي به تفسير قرآن مي پردازد، اما صرفا برداشت خشك و بي روح از مذهب ندارد و سعي در ترويج افكار مذهبي باز دارد و دائم در افكارش پس زمينه هايي از اسلام و روشن فكري نمايان است. اندك رنج نامه ما فرصت بيان فضائل ايشان را ندارد اما جاي بسي تعجب است كه به چنين شخصيتي افترا دين گريزي و مخالفت با موازين ديني و مخالفت با حجاب مي زنند!
اما دوست ما بدان ،
استاد تو‌، دوست تو، همكلاسيت ، همسايه ات ،‌ هم محليت ، هم شهريت ، هم وطن تو و تمام اين "هم ها" كه بسيارند تو بايد در كنار اينها زندگي كني و اجباري به پذيرش برداشت تو از مذهب ،‌از علم ،‌ از سياست و... ندارند! تو آزادي عقيده ات را بيان كني.او هم آزاد است. اما نه تو و نه ما و نه هيچ بشري حق توهين و استهزا و افترا ندارد. كه نه شرع تو را محق مي داند و نه قانون كشورت! حجاب بر سرت واجب است اما كمي هم حجاب بر دهانت بزن. و تقواي پرهيز پيشه كن، ما از زبان درد با تو سخن مي گوييم با زباني بريده.اما تو با زباني سخت و گزنده و دراز و سرشار از توهين!
درد من ناگفتني هاست ،‌ اما واقعا درد تو چيست؟؟؟
نشان مرد خدا عاشقي است،با خود دار كه در مشايخ شهر اين نشان نميبينم "حافظ"
اما مسئولين محترم دانشگاه..
ما به عنوان گوشه ي كوچك جامعه دانشجويي تقاضاي رسيدگي قاطع به اين مداخلات بي جا و خودسرانه را از مسؤولين ذي ربط دانشگاه داريم. و اين عمل و برخورد نامناسب این دانشجويان را محكوم مي كنيم.
اين رفتارها شايد اندكي براي ما آشناست و باز ما را به اين حقيقت مي رساند كه: ادب مرد به ز دولت اوست.
11/10/1390
لازم به ذکر است که این بیانیه به امضا و مهر بیش از 20 انجمن علمی و کانون فرهنگی دانشگاه رسید که باعث خشم فعالان بسیج و دستور فوری مسوولین حراست برای جمع آوری بیانیه ها از سطح دانشگاه و عدم صدور مجوز پخش آن گردید.


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر