۱۳۹۰ دی ۲۴, شنبه

اخراج شروین فلاح دانشجوی بهایی دانشگاه بجنورد

خبرگزاری هرانا - شروین فلاح دانشجوی ورودی ۹۰ دانشجوی مهندسی تکنولوژی معماری دانشگاه دارالفنون بجنورد از دانشگاه اخراج شد. 
به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، این دانشجو در روز ۲۰ دی ‌ماه امسال در حین امتحانات پایان ترم به صورت شفاهی و بدون ذکر دلیل مشخص و به جهت اعتقاد به «آیین بهائی» از دانشگاه اخراج شده است. وی از سال ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۰ معماری دانشگاه غیر انتفاهی اندیشه جهرم دوره کاردانی را سپری کرده بود و مهر ۱۳۹۰ در رشته مهندسی تکنولوژی معماری دانشگاه بجنورد پذیرفته شد.

لازم به توضیح است که تنها در سال ۱۳۹۰ بیش از ۲۰ دانشجوی بهائی به دلیل «اعتقاد به آئین بهائی» از دانشگاه‌های مختلف نظیر صنعتی اصفهان، صنعتی شریف و دانشگاه شیراز اخراج شدند. از این جمله می‌توان به روح‌الله تشکر، بشیر تشکر، البرز نورانی، آوا توکلی، مونا مومنی، ارکیده آقایی، حنانه کنعانی، هومن رحمانیان، ملیکا وزیرزاده، نورا سهرنگی، فرنود جهانگیری، پویا محمّدی، شیده آبادی، دلارا دارابی، صهبا متحدین، سمیرا غلامی، شیما رنجبر، شادی مودی، نگار صالحی و درسا اله ­وردی اشاره کرد.

لازم به یادآوری است که ده‌ها دانشجوی بهائی دیگر نیز امسال به دلیل «نقص پرونده» در مرحله انتخاب رشته از ورود به دانشگاه محروم شدند.
فرستنده: مسیح ایلچی زاده

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر